• Pracovné dni

    8:00 - 21:00

  • Sobota

    VIP termín / školenia

  • Nedeľa

    VIP termín / školenia

Permanentný make up

  /  Permanentný make up

Permanentný make up = PMU

Metódy tetovania ktoré Vám ponúkame:

OBOČIE:

Microblading – vlásková metóda tetovania, kedy sa zakresľujú do pokožky realistické chĺpky. Ideálne  pre obočie s riedkymi vlastnými  chĺpkami  a na suchú a normálnu pokožku. Nie je vhodné pre mastnú pleť.

 

Je semi-permanentná metóda úpravy obočia, počas ktorej sa manuálne (čepielkami), alebo prístrojom pigment aplikuje pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera s malými ihličkami. Často sa nazýva aj ako tetovanie obočia, no musíme upozorniť, že nejde o klasické tetovanie, ako ho poznáme – pigment sa pri Microbladingu neaplikuje príliš hlboko a výsledný efekt je oveľa prirodzenejší a jemnejší. Microblading navyše spočíva v kreslení čiarok, ktoré dokonale imitujú prirodzené chĺpky obočia, takže nikto ani nespozná, že vaše obočie nie je skutočné.

Microblading + shading – kombinované techniky = COMBRÉ .

Kombinácia microblading a shading – čiže kombinácia chĺpkovania a púdru. Opticky poskytne obočiu 3D efekt,  shading =tieňovanie je buď      manuálna technika bez použitia strojčeka, alebo aj strojová výraznejšia. Táto kombinovaná metóda tetovania je najobľúbenejšia, vhodné aj pre mastnejšiu pokožku – ODPORÚČAME!

Shading = púdrové obočie = OMBRÉ

Je strojová technika tieňovania obočia. Pigment sa vkladá medzi jednotlivé chĺpky  obočia.

Technika púdrového obočia vypĺňa plochu obočia, čoho výsledkom je efekt nalíčeného obočia, na rozdiel od Microbladingu, pri ktorom sa v ploche ohraničujúcej obočie vytvárajú chĺpky a výsledkom je efekt prirodzeného obočia. Púdrové obočie nemá zhora a v predu pri koreni nosa definovaný ostrý okraj, čo vo výsledku vytvára samotný púdrový efekt. Vyzerá to ako keby bol pigment vo forme púdru rozsypaný po okraji.

Vhodné pre všetky typy pokožky.

HAIRSTROKES

Technika hairstrokes je aktuálne najžiadanejšia .Z pohľadu mnohých artistov sa jedná o najn

áročnejšiu formu pmu. Rozdiel medzi microbladigom a hairstrokes je hlavne v tom, že technokou hairstrokes môžme vytvorit individualny design každého jedného chlpku. To znamená že nie každý chlpok bude rovnomerný.Pri microbladingu a práci s

čepielkou sa to vytvoriť nedá. Pri hairstrokes vieme doplnit obočie tzv – babystrokes a to nám dáva maximálny hyperrealizmius.Tento efekt sa dá urobit aj technikou mix and match, čiže čepielka a strojček. Pri hairstrokes sa chlpky ukladajú ďalej od seba a medzi chlpkami je väčší priestor ,preto obočie vyzerá vzdušnejšie .Vhodné pre normálnu a suchú pleť a na pokožku s chýbajúcimi chĺpkami.

BREEZYBROWS

BreezyBrows je hyperrealistická technika permanentného make-upu obočia.

Cieľom tejto techniky je vzhľad obočia, ktoré pôsobí  nadýchane a vzdušne, ale pritom maximálne prirodzene. Dá sa povedať, že v podstate tak, ako nám ho kedysi väčšinou príroda nadelila

Štýl vzdušného naturálneho obočia je v aktuálnej dobe na najvyššom módnom bode a môžete ho vidieť na všetkých módnych mólach alebo na titulných stránkach časopisov a na tých najznámejších modelkách.

Je však nutné povedať, že “Breezy štýl”, nie je pre každého. Niektoré z Vás vždy budú skôr preferovať krásne upravené obočie s jasne danými líniami a bez jediného chĺpka rastúceho mimo formu.

BreezyBrows je pre Tých z Vás, ktorých túžite po nadýchanom, sviežom a nedbalom obočí.

 

Klasické pôvodné tetovanie obočia vhodné hlavne pre klientky s velmi mastnou a pórovitou pokožkou kde iné techniky pmu nie sú možné.

PERY:

LIP BLUSH =aquarelle lip  plnekolor NOVINKA!!!

alebo aj aquarelle lips, je moderná forma tetovania farby na pery ktorá nevyzerá ako rúž. Je to vlastne zintenzívnenie prirodzenej farby vašich pier. Vaše pery budú mať “fresh” a zdravý vzhľad. Pomocou tejto techniky vytvárame veľmi jemnú a ľahkú vonkajšiu linku vašich pier takou farbou, ktorá sa najviac hodí k vašej pokožke. Táto jemná linka je následne rozmazaná a vytieňovaná počas procesu pigmentácie vašich pier. Tym zabraňujeme vzhľadu kontúrovaných pier. Po zákroku budú pery vyzerať plnšie, výraznejšie a zvodnejšie.

Trvácnost je cca 1,5 roka.

 

ZAPÚŠŤANÁ KONTÚRA – OMBRÉ LIP

Lipstic Lip  plnekolorovaná

Je výraznejšia metóda tetovania farby na pery ktorá vyzerá ako rúž.

Výdrž cca 2-3roky.

METÓDY TETOVANIA OČNÝCH LINIEK:

Tetujú sa vrchné alebo aj spodné linky

 
KLASICKÉ

 
TIEŇOVANÉ

PRIEBEH TETOVANIA:

 

Tetovanie obočia ,pier,či očných liniek je komplexný proces a aby bol výsledok čo najlepší, zákroku predchádza konzutlácia a príprava a predkreslenia na tvári, aby ste mali čo najlepší obraz o tom, ako bude výsledok vyzerať a čo Vás čaká.

Na úkon je samozrejme potrebné sa objednať na konkrétny deň a čas a uhradiť zálohu prostredníctvom rezervačného systému.

Samotnému tetovaniu predchádza (15 – 30 min)

 

1. FÁZA:

Konzultácia a anestetikumtú robíme štandardne priamo pred zákrokom, no samozrejme sa dá absolvovať aj kedykoľvek vopred. Súčasťou konzultácie je zodpovedanie všetkých Vašich otázok, objasnenie procesu tetovania a všetkého, čo obnáša starostlivosť o Vaše nové obočie po zákroku

Vyplnenie zdravotného dotazníkakeďže tetovanie obočia je zásah do integrity tela, je znalosť zdravotného stavu pre artistku veľmi dôležitá. Okrem prípadov, kedy sa tetovanie neodporúča, je potrebné poznať možné komplikácie, ktoré môžu pri zákroku vzniknúť (zvýšené krvácanie pri zvýšenom tlaku, atď. Preto je správne vyplnenie zdravotného dotazníka a konzultácia zdravotného stavu neoddeliteľnou súčasťou zákroku.

Nanesenie lokálneho anestetikavo forme krému,gélu,alebo tekutiny na pokožku.nechá sa pôsobiť podla typu anestetika od 10-30 min. Pre comfort našich klientiek sa používa ešte aj počas tetovania špeciálne anestetikum tlmiace bolesť a sťahujúce cievky,Čiže bolestivosť je minimálna alebo žiadna.

Nákres obočiaďalším krokom je vymeranie, zakreslenie a kontrola symetrie obočia. Keďže každá tvár je individuálna, používanie šablóny na určenie tvaru obočia nepripadá do úvahy. Existujú však isté pravidlá, na základe ktorých je obočie kreslené unikátne na každú jednu tvár.

 

Výber odtieňa obočiaveľmi podstatnou časťou je vybrať ten správny odtieň. Farba sa vždy prispôsobuje farbe už existujúcich chĺpkov (ak sú) aby na záver nevznikol kontrast medzi Vaším pôvodným a novým obočím

2. FÁZA:

Úkon samotného tetovania obočiacca 60minut

3. OŠETRENIE:

každá klientka od nás odchádza s čistým a ošetreným obočím, s inštrukciami ako sa o obočie starať a s krémom, ktorý je potrebné používať nasledujúce dni, aby bol výsledok čo najlepší.

4.KONTROLA A KOREKTÚRA:

kontrola sa vykonáva najskôr 4 týždne od zákroku, kedy už vidíme finálny stav (epidermis ktorú sme tetovaním porušili totiž trvá cca 28 dní kým sa kompletne obnoví). Pri kontrole zvyčajne zhodnotíme ďalší postup a síce či je potrebná korekcia (doplnenie) alebo sme dosiahli požadovaný výsledok už na prvý krát.

Korekcia je bežná záležitosť a jej potreba závisí od výsledku po prvom sedení (čo vidíme na kontrole). U niekoho nie je vôbec potrebná, u niekoho priam žiadúca. Jedná sa o doplnenie chýbajúcich miest, zmenu farby, úpravu hrúbky či tvaru .

Korektúra je  u väčšiny klientiek potrebná !!!  (cca u 80%)

Korektúru je možné urobiť najskôr po 4 týždňoch od pôvodného tetovania.

Po pol roku už sa korektúry nevykonávaju,je potrebná už obnova celého pmú.

!!!!!!!!!50% výsledku pmú je vaša následná starostlivosť a dodržíavanie pokynov!!!!!!!!

Preto si dobre preštudujte ako sa o pmu starať.!

 

OŠETROVANIE OBOČIA A ČOMU SA VYHÝBAŤ PO PMU.

Tetovanie obočia je estetický zákrok, ktorý sa skladá z viacerých krokov. Aby sme dosiahli čo najlepší výsledok, je potrebné dôsledne zvládnuť každý jeden z nich. Jedným z najpodstatnejších, ako Vám iste bolo povedané, je starostlivosť o obočie hlavne v nasledujúcich dňoch po zákroku. Dnes ešte môžete mať oblasť obočia jemne červenú a citlivú, čo by sa malo stratiť do pár hodín. Veľmi podstatné je (najmä najbližších 24hodín) obočie udržiavať suché (okrem krému) a čisté, ideálne vyhýbať sa špinavému, prašnému prostrediu, alkoholu a náročnej fyzickej aktivite.

HOJENIE A STAROSTLIVOSŤ PO ZÁKROKU:

Hojenie obočia trvá cca 7 -10 dní, hojenie pier 3-7 dní, liniek 5-7 dní- kedy sa Vám porušená vrstva pleti (epiderma) fyzicky zatvorí a už nie je vidno stopy po zákroku. Prvé dva dni po zákroku môže pmu  trošku stmavnúť tým, že pigment reaguje s kyslíkom, no postupne bude pekne blednúť, preto sa netreba zľaknúť. Počas týchto dní odporúčame odličovanie tváre okolo pmu  vatovymi tampónmi .Pmu  nenanáčajte -obchádzajte. Na pmu si za pomoci vatovej tyčinky naneste tenkú vrstvu    krému,ktorý je špeciálny na pmu – zakúpite u nás v salóne. Nič iné na pmu  nedávajte, hlavne nie mejkap, micelárnu vodu, ceruzku a krémy, ktoré naberáte prstami (tieto prípravky aj Vaše prsty sú špinavé), pmu neškriabte, nevytierajte do uteráka a podobne.

Po dobu aspoň 30 dní nevystavujte pmu priamemu ultrafialovému žiareniu (,solárium je ideálne vynechať), a nadmernému poteniu (sauna, fitness, beh, náročná fyzická aktivita,…V prípade ak je nevyhnutný dlhší pobyt vonku počas teplého slnečného dňa, je ideálne si pmu chrániť okuliarmi, klobúkom, šiltovkou, po siedmych dňoch aj krémom s UV filtrom aspoň 30.

Tak ako sme každý iný, tak je aj proces hojenia u každého individuálny a pre výsledok je potrebné počkať 28 dní, čo je čas, za ktorý sa Vaša porušená epiderma kompletne obnoví a my vidíme, čo sme na prvom sedení dosiahli (dovtedy nie je možný ďalší zásah). Počas týchto dnoch sa Vaše obočie,pera alebo linka  bude meniť, nejaké časti môžu na čas zosvetliť alebo sa aj úplne stratiť. Ak sa tak aj stane, nemajte obavy, je to úplne normálne a bežne sa to stáva, že pmú na čas zbledne a po obnovení pleti farba pekne vystúpi na povrch. Ak by Vám to prekážalo pri práci alebo spoločenskej akcii, po 7-10  dňoch od zákroku, si pokojne takéto miesta   dokreslite a na korekcii sa ich určite opravíme.

 

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

BOLÍ TO?

Vnímanie bolesti je samozrejme veľmi individuálná záležitosť a zavisí od niekoľkých faktorov (aktuálna nálada, strach, nevedomosť, stres, atď,..). Zákrok vykonávame pri lokálnom znecitlivení pokožky krémom. Skôr môže byť zákrok nepríjemný v zmysle toho, že zvykne dráždiť nervové zakončenia, čoho výsledkom je kýchanie a slzenie. Vždy sa snažíme tetovanie previesť tak, aby bolo pre klientku čo najpríjemnejšie.Pocitovo sa dá porovnať napr. k trhaniu chlpkov na obočí.

AKO DLHO TO VYDRŽÍ?

Trvácnosť je veľmi rôzna a závisí hlavne od typu pleti. Štandardne je potrebné (a aj odporúčame) obočie obnoviť raz ročne. Pri mastnejšej pleti raz za 6-9 mesiacov (tu je potrebné zvážiť skôr púdrové obočie ako Microblading).Trvácnosť LIP Blush je rok,plnekolorovanej pery a zapúšťanej pery 2-3 roky. Trvácnosť tiež závisí od dodržiavania starostlivosti, použitej farby (čím tmavšia farba tým dlhšie vydrží), životného štýlu (potenie, solárium, sauna, sĺnenie,..)

ČO AK SA ROZHODNEM O ROK UŽ DOPLNENIE NEPODSTUPIŤ?

Nestane sa nič. ak je pmú správne urobené, je plne reverzibilný proces a teda sa po istom čase (u každého je to ina doba) 1-2 roky, vráti do pôvodného stavu.

ZOSTÁVAJÚ PO ZÁKROKU NEJAKÉ CHRASTY ALEBO JAZVY?

Nie. Ak je správne pmú urobený v priebehu hojenia sa môžu objaviť malinké chrastičky alebo šupinky, no žiadne veľké chrasty ba dokonca jazvy nehrozia.

Ak máte starší permanentný make up je potrebné pred rezerváciou poslať fotku na mail majkarichterova@gmail.com ( odfotenú na dennom svetle – musí byť viditelný tvar a hlavne reálna farba),aby som zhodnotila či sa  dá prerobiť ,alebo či ho je najskôr treba odstrániť. Prípadne si rezervujte termín konzultácie.

 U nás v salóne robíme aj remover – odstraňovanie staršieho tetovania.