• Pracovné dni

  8:00 - 21:00

 • Sobota

  VIP termín / školenia

 • Nedeľa

  VIP termín / školenia

Podmienky rezervácie

 1. ZMLUVA O VÝKONE SLUŽBY

   

   

   Poskytovateľ:

   

  Mária Richterová  ESTETICKÉ A LASEROVÉ CENTRUM,

  Svätoplukova 16, 901 01  Malacky

  IČO:  411 023055

  Prevádzka: SALÓN MAYA, Malokarpatské námestie 3,  Bratislava

   

   Cena za procedúru je podľa aktuálneho platného cenníka, ktorý je dostupný na stránke www.kozmetikalamac.sk a www.salonmaya.sk.

  Rezervácia je platná až po potvrdení termínu objednávky mailom a po zaplatení zálohy  za poskytnutie služby. Záloha sa hradí v deň rezervácie termínu.. Zvyšok sumy po odčítaní zálohy sa hradí na mieste v salóne v deň úkonu procedúry. 

   V prípade, že nebude možné uskutočniť procedúru zo strany poskytovateľa služby , či už z technických, alebo iných príčin, vyhradzujeme si právo na zrušenie Vašej rezervácie. Ak to vzniknutá situácia dovolí, tak o zrušení rezervácie budete vopred informovaná/ý. Zároveň Vám bude poskytnutý náhradný termín podľa aktuálnej dostupnosti/obsadenosti. Čo najskôr Vám poskytneme náhradný termín.

  Samotnou rezerváciou termínu potvrdzujete súhlas spoločnosti  Mária Richterová ESTETICKÉ A LASEROVÉ CENTRUM na spracovanie osobných údajov v zmysle zákona č. 428/2002 Zb. o ochrane osobných údajov

  V prípade, že sa na Vašu rezerváciu nemôžete z akýchkoľvek dôvodov dostaviť, je nutné termín preobjednať cez rezervačný systém minimálne 24 hodín vopred. V prípade neskorého preobjednania rezervacie (menej ako 24 hodín vopred) Vám záloha za procedúru prepadne (Pri zrušení rezervácie záloha prepadá.!!! Záloha je nevratná!!!). Za nový termín treba uhradiť ďalšiu zálohu.

   V prípade, že sa na procedúru dostavíte v nevhodnom psychickom/fyzickom stave, ktorý neumožňuje vykonanie procedúry, záloha Vám prepadne (alkohol,drogy a pod.)

   V prípade, že sa na procedúru nedostavíte včas a vopred nenahlásite Vaše meškanie , tolerancia je max. 20-30minút)môže Vám byť procedúra zrušená a tiež Vám prepadne záloha. Náhradný termín Vám bude poskytnutý až po zaplatení novej zálohy

  Samotnou rezerváciou termínu a uhradením zálohy súhlasíte z podmienkami.                                  

   Záloha je NEVRATNÁ!!!

  Pred /počas/ po úkone si vyhradzujeme právo vizuálneho záznamu výkonu (fotografia, prípadne video) s cieľom zaznamenania výsledku, archivácie a prezentácie práce .Pokial si neprajete zverejňovať fotografie treba to nahlásiť v deň úkonu procedúry.

  Každá klientka je povinná si preštudovať dôsledne všetky kontraindikácie pred absolvovaním úkonu a nezamlčať žiadnu zdravotnú prekážku. V prípade zmeny zdravotného stavu je nutné poskytovateľa o tejto skutočnosti informovať a zvážiť termín zákroku ako aj zákrok samotný .

  Klient/ka je povinná dodržiavať pokyny starostlivosti o ošetrenú oblasť.

   

   

   

   

   

  PERMANENTNÝ MAKE UP

  Ručíme za správnu techniku,tvar a správne zvolenú farbu.Na vašom tele a na starostlivosti z vašej strany záleží ako sa  vyhojí.

   

  Pigmentácia vydrží v závislosti od pokožky, metabolizmu, lymfatického a hormonálneho systému, hydratácie, kozmetiky ktorú klientka používa, od pôsobenia UV žiarenia, zdravotného stavu, životosprávy a v neposlednom rade aj od intenzity použitého pigmentu, či techniky, ktorú sme použili pri práci.

   

   

  PAMATAJTE, ŽE PERMANENTNÝ MAKE UP MÁ NASLEDUJÚCE VLASTNOSTI:

  – U každej pleti má inú hojivosť – čo súvisí s veľkosťou chrastičiek a ich dĺžkou hojenia

  – U každej klientky/pleti má individuálnu životnosť

  – Počet korekcií ktoré je nutné absolvovať sú závislé od pokožky, koľko pigmentu  pokožka príjme a udrží. Vopred nie je možné určiť počet sedení.U 75% je 1korektúra potrebná.

  Problémová je však mastná, hrubá, pórovitá pleť, pleť po laseroch a chemickom zásahu, jazvy, kožné ochorenia, niekoľkonásobne tetovaná pleť, rekonštrukcie obočí, nevhodné pigmenty /čierny, ťažké kovy, zjazvenie a pod./. 

  – Výsledná farba je daná tónom pokožky. Každý pigment sa prispôsobí individuálne pokožke. Studený typ pleti /tmavé typy – veľa melanínu/ budú pigmentovať časom do studených tónov, a svetlé teplé typy /hemoglobín – bledá pleť s tendenciou červenať/budú pigmentovať do teplých tónov.

  – Pigment v pleti celý čas pracuje, metabolizuje sa, migruje. Každý mesiac sa vylúči a zmetabolizuje časť pigmentu z pokožky a pigment bledne časom sa stráca.

  – Každý pigment je háklivý na slnko. Najmä počas stabilizácie – t.j. 30 dní po tetovaní.

   

   POSTUP ZÁKROKU:

  – Konzultácia a poučenie

  – Odlíčenie a dezinfekcia

  – Aplikácia anestetika na povrchové umŕtvenie

  – Nákres tvaru, výber farby

  – Predtetovanie obrysu podľa nákresu

  – Aplikácia druhej fázy anestetík na narušenú kožu – zabezpečia hĺbkové umŕtvenie, zákrok je takmer bezbolestný – Dotetovanie.

  samotné tetovanie trvá spolu 90min až 150min.

  PO ZÁKROKU

  – Čerstvý permanentný make-up je výrazný! (7-10 dní obočie ,3_4 dni pera) Farba sa po vyhojení zmierni a bude svetlejšia. Tetovaná oblasť môže výrazne stmavnúť akonáhle sa vytvoria chrastičky

  – Zakazuje sa po dobu vytvorenia a počas chrastičky tetovanú oblasť líčiť, chytať, kontakt s vodou, slnkom, saunou, nesmie sa športovať, škrabať, vyžaduje sa zvýšená hygiena nakoľko ide o ranku, spať podľa možnosti na chrbte.

  — ošetrujúci krém /nikdy nie kalciová masť,  antibiotické maste a pod./ sa smie používať len  v malom množstve 1-2 x denne. Zabraňuje svrbeniu, chrasta

  a pokožka zmäkne. Pokiaľ začne chrasta po použití krému mokvať, krém nepoužívajte. Krém je ideálne používať napr. pred zabránením chrasty styku s vodou, ako je sprchovanie, umývanie vlasov a podobne. Krém tak vytvára obrannú bariéru.

  Krémikujte špeciálnym krémom po pmú –môžte zakúpiť u nás v salóne.Krémovať vždy umytými čistými rukami alebo vatovou tyčinkou naberiete malé množstvo krému a natriete 1-2x denne. Postup opakujete každý deň kým chrastičky samovoľne neodídu.

  Chrastičky sa nesmú nikdy zlupovať! Musia samé prirodzene odpadnúť. Ak by ste chrastičky strhli skôr, pigment sa neujme a navyše si môžete spôsobiť zjazvenie tkaniva! Farba tak už nikdy nemusí chytiť. Chrastičky sa hoja individuálne. Je to od metabolizmu pokožky u každej osoby individuálne. Obyčajne je to v rozmedzí 6-14 dní.

  – Pokiaľ máte chrastičky, je dôležité  nelíčiť, nechytať, neškrabať /môže svrbieť počas hojenia/, nepremáčať, no najmä úplne chrániť pred UV žiarením /slnko, solárium/ a to 4 týždne po každom tetovaní /vrátane korekcie samozrejme/

  – Proces hojenia ma niekoľko fáz. Vytvorenie chrasty, olúpenie chrasty, pigment sa následne mení, STABILIZUJE SA FARBA V POKOŽKE z týždňa na týždeň po dobu 30 dní. Výsledok uvidíte až o 30 dní !

  – Po prvej pigmentácii telo vylúči obyčajne 30-60% farby ktorá v pleti neostane! Je to prirodzené a netreba sa znepokojovať. Na to je určená korekcia. Pleť poškodená úrazom, jazvami, staré PMU, hlboký vpich po PMU, laser, kyseliny, rýchly metabolizmus, hormonálne výkyvy, lieky, porucha imunity a pod./, mastná pleť, hrubá, pórovitá sa radia medzi rizikové skupiny, ktoré zle držia pigment v pleti. Odporúčam si v takom prípade naplánovať 3 sedenia – 1 nové PMU a 2 korekcie v rozptyle aspoň 30 dní.

  – Po odpadnutí chrastičiek sa môže javiť že sa farba „neujala“, avšak môže sa ukázať o niekoľko dní či týždňov a vyjde na povrch.

  – Farba sa môže priebežne meniť a mať inú farbu či tón. Treba si uvedomiť, že farba v pleti pracuje a stabilizuje sa. Viaže sa na jednotlivé vrstvy pokožky, postupuje nižšie a tkanivo sa hojí.

  -Zakázané je aj farbenie obočia /kozmetické farby s peroxidom, ani henna/ a to 30 dní od tetovania. Bežná úprava prebytočných chĺpkov je povolená. O 30 dni sa môžete sa už venovať akýmkoľvek aktivitám, vystaviť obočie vode a pod., jedinou podmienkou je chrániť tetovanú oblasť pred UV žiarením! POUŽITE OCHRANNÝ FAKTOR 50+

  Pamätajte! Obočie ,pera,linka oka sa po každom úkone hojí (platia rovnaké pravidlá starostlivosti) a stabilizuje sa farba vždy 30 dní ! Za ten čas chránite pred slnkom.

   

  CENNÍK A podrobné INFO NA www.kozmetikalamac.sk alebo www.salonmaya.sk